III Edycja Konkursu Matematycznego

 Liga złota i Liga srebrna

Dnia 7.06.2022 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętowni Gmina Nowa Sarzyna odbyła się III Edycja Konkursu Matematycznego „Liga złota” i „Liga srebrna”, który skierowany był do uczniów klas II – III Szkół Podstawowych.

 Konkurs został objęty patronatem POSŁA  NA SEJM RP PAN JERZEGO PAULA, BURMISTRZA  MIASTA I GMINY NOWA SARZYNA PANA  ANDRZEJ RYCHLA  oraz PATRONAT MEDIALNY TVP3 RZESZÓW.

 Z zadaniami matematycznymi zmagało  się 31 uczniów z 10 szkół.

            Uczestnicy konkursu rozwiązywali test trwający 45 minut, a po jego wykonaniu uczestniczyli w warsztatach „Chemiczne czary – mary”, których inicjatorem była Pani dyrektor Marta Radomska. Warsztaty przeprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Łętownia pod kierunkiem Pani Elżbiety Serafin i Pani  Marty Radomskiej – nauczycieli chemii.

Uczniowie z zapałem brali udział w obu wydarzeniach. Przeżyli kilkadziesiąt minut pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Poczuli się też jak prawdziwi naukowcy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • Laureaci wśród uczniów klas drugich:

 „Liga złota”: Jakub Dudek SP Wola Zarczycka

„Liga srebrna”: Klaudia Lewandowska SP Wola Zarczycka

  • Laureaci wśród uczniów klas trzecich:

 „Liga złota”: Julian Krajza SP Wola Zarczycka

„Liga srebrna”: Karolina Piechowska SP  Łętownia

            Nagrody i upominki wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pan Andrzej Rychel wraz z organizatorkami konkursu, tj. Panią wicedyrektor Ewą Chowaniec i Panią Małgorzatą Misiak.

               Mamy nadzieję, że konkurs wpłynie pozytywnie na rozwój zainteresowań uczniów i zmotywuje ich do dalszej pracy.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.