Stowarzyszenie „BENEFAKTUM” bierze udział w Programie Wsparcia Edukacji Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach którego powstał projekt „Młodzi robotycy”.

W ramach tego programu będą realizowane zajęcia z robotyki w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II dla klas I-III oraz dla klas IV-VIII.  Klasy I-III będą miały zajęcia z zestawami Lego Essential oraz z zestawem LEGO Education BricQ Motion Essential . Klasy IV-VIII będą pracowały z zestawem LEGO  Education BricQ Motion Prime. Projekt napisała Agnieszka Zamorska-Socha. Dziękujemy stowarzyszeniu „BENEFAKTUM” za umożliwienie szkole wzięcia udziału w tym projekcie.

Dla klas I – III przewidujemy zajęcia z następującymi zestawami.

LEGO® Education SPIKE™ Essential – zestaw podstawowy

Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM, edukacji językowej, społecznej i emocjonalnej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, łatwego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania metodą „przeciągnij i upuść” opartego na Scratchu jr.,

SPIKE Essential angażuje uczniów w zajęcia edukacyjne, pomagając im opowiadać historie i rozwiązywać złożone problemy, niezależnie od poziomu ich nauki. Od projektów dla początkujących po nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania, SPIKE Prime pomaga uczniom świczyć podstawowe umiejętności STEAM potrzebne w codziennym życiu i na dalszych etapach nauki by stać się innowacyjnymi umysłami jutra… po prostu się bawiąc!

Odkryj fizykę zestawem LEGO® Education BricQ Motion Nowoczesna i angażująca fizyka dla najmłodszych i trochę starszych uczniów szkół podstawowych!
Zachęć uczniów do poznawania zasad fizyki w akcji.
Nowość od LEGO Education – zestaw BricQ Motion zaprasza uczniów do eksperymentowania z siłami, ruchem i mechaniką.

Dzieci w klasach 1-3 mają możliwość współtworzenia projektów rozwijających wiedzę o świecie, sprawności manualne i intelektualne. W nauczaniu zintegrowanym wiedza ta łączy się bezpośrednio z matematyką (mierzenie odległości, ważenie obiektów), mikromotoryką dłoni potrzebną przy pisaniu, edukacją przyrodniczą i umiejętnością pracy w grupie. 

Starsi uczniowie mają możliwość nauki przed doświadczanie praw fizyki, o których uczą się na lekcjach teoretycznych. Zestaw dla starszych klas może być wykorzystany do eksperymentów, obliczeń i wyciągania własnych wniosków. 

Nauka przedmiotów STEAM jest prostsza, kiedy można poznane zasady zastosować w praktyce. Projekty prowadzone w grupach pozwalają analizować i prezentować własne rozwiązania problemów omawianych podczas lekcji.

Klasy IV – VIII będą pracować z zestawem

Zestaw dla nauczycieli i uczniów klas 4-8. Wyjątkowe, kolorowe elementy wspierają uczniów w nauce przedmiotów STEAM, zwłaszcza w poznawaniu zasad fizyki. 
Zestaw nie zawiera elektroniki, dzięki czemu uczniowie skupiają się na eksperymentowaniu z mechaniką. Koła zębate, przekładnie, ciężarki i żagle wprowadzają uczniów w zasady mechaniki.